5 blogi odos priežiūros įpročiai

Veido odos problemos ir 5 odai kenkiantys įpročiai

Ar kada nors susimąstei, kad būtent blogi odos priežiūros įpročiai gali tapti lemiamomis klaidomis, sukeliančiomis įvairiausias odos problemas? Esu tikra, jog apie vandens, mitybos ir vitaminų stebuklingą galią odai tu jau girdėjai daugybę kartų ir jau žinai, kad namų nevalia palikti nepasitepus apsauga su SPF. Tačiau šiandien su tavimi norime pasidalinti blogais odos priežiūros įpročiais, kuriuos mes, deja, dažnai pamirštame ir ignoruojame.

1. Per retai keičiama patalynė. Ar žinai, kad tavo pataluose slypi daugybė dulkių erkučių, kitų bakterijų ir netgi grybelis? Todėl patalynę rekomenduojama keisti mažiausiai kartą per dvi savaites, gausiau prakaituojant tą daryti reikėtų kartą per savaitę. Ir dažnai šis blogas įprotis tėra disciplinos trūkumas – juk patalynę pakeisti užtrunkama vos kelias minutes, tačiau šį buities darbą dažnai atidėliojame iki paskutinio. Tad nepamiršk į savo dienotvarkę įtraukti naujo įpročio – savaitinio patalynės keitimo!

Mergina baltuose pataluose

2. Nešvarių vonios rankšluosčių naudojimas veidui nusausinti. Tai labai populiari klaida, kurią daro daugybė moterų. Jeigu naudoji rankšluosčius, turi atminti, kad juos būtina skalbti aukštoje temperatūroje ir tą daryti ypač dažnai. Geriausia vietoj rankšluosčio pasirinkti vienkartines servetėles arba leisti veidui nudžiūti savaime, tačiau svarbu atminti, jog paliktas vanduo sausina odą. Nešvariuose rankšluosčiuose, kaip ir patalynėje, slypi daugybė bakterijų, kurios odos būklę tik dar labiau pablogina, todėl pasirink sau tinkamą odos nusausinimo priemonę ir pakeisk rankšluosčius kitomis, veidui draugiškesnėmis sausinimo priemonėmis.

3. Per dažnas ir nesaikingas plaukų produktų naudojimas. Visi iki vieno plaukų produktai gali sukelti įvairius bėrimus, spuogelius, inkštirus, o kartais net ir aknę. Kadangi kiekviena oda yra labai individuali ir skirtinga – kažkam puikiai tikusi priemonė tau gali sukelti daugybę odos bėdų. Todėl labai svarbu teisingai pasirinkti plaukų priežiūros priemones, miegoti tik su švariais plaukais arba juos susirišus, vengti bereikalingo gelių ir aliejų naudojimo bei tą daryti atsakingai.

Šviesiaplaukė mergina

4. Pastovus veido lietimas nešvariomis rankomis. Ech, visos tai puikiai žinome ir vis vien tai darome. Laikas išsiugdyti naują įprotį ir nuolatos priminti sau neliesti veido nešvariomis rankomis – juk ant jų paviršiaus slypi daugybė bakterijų ir virusų. Todėl net nekaltas tapštelėjimas pirštu gali sukelti nemalonių pasekmių, kaip skaudžių pūlinių ar įkyrių inkštirų atsiradimas. Veido oda tai kiekvienos moters šventovė, kurią būtina prižiūrėti su pagarba, taigi nešvariems pirštams čia ne vieta.

5. Netinkamas kasdienis veido nuvalymas, prausimas. Taisyklingas veido nuvalymas ir prausimas – ypač svarbus žingsnis odos priežiūros rutinoje. Jeigu veido odos nenuvalome pilnai ir paliekame ant jos makiažo likučių, naivu tikėtis lygios ir švytinčios odos. Veido prausimas be prausiklio, per karšto ar per šalto vandens pasirinkimas, per stiprus odos trynimas gali daryti blogą įtaką veido odos būklei. O kur dar netinkamų kosmetikos priemonių pasirinkimas, kurios užuot užkirtusios kelią odos problemų atsiradimui, sukelia jų tik dar daugiau. Todėl labai svarbu skirti laiko ir prausti veidą neskubant bei atidžiai, o kosmetikos priemones rinktis konsultuojantis su savo srities specialistais. Būtent profesionali kosmetologė ar dermatologė, susipažinusi su esama situacija, ne tik patars, kokias priemones ir ingredientus rinktis sprendžiant skirtingas odos problemas, bet ir padės susidaryti teisingą bei veido odai reikalingą priežiūros rutiną.

Rūgštinis veido prausiklis jautriai odai | Natinuel prausiklis CLEANSER 5% | MISIJA ODA

Labai dažnai šie blogi įpročiai mūsų gyvenimuose pasirodo dėl tingulio ir disciplinos stokos, todėl tokius darbus, kaip patalynės keitimas ar veido prausimas, būtina planuoti. Kartą praleistas patalynės keitimo ritualas ar prastesnis veido nuvalymas didelių problemų nesukels, tačiau reguliarus blogų įpročių kartojimas gali sukelti tokias problemas, su kuriomis net nesusidūrei anksčiau. Labai dažnai į dermatologus kreipiasi moterys su staiga atsiradusia akne, tačiau svarbu pastebėti, kad aknė akimirksniu nepasirodo: ją sukelia gyvenimo būdo pokyčiai ir kartais to priežastis – blogi odos priežiūros įpročiai. Ugdykime savo gyvenimuose tik gerus įpročius, o susidūrusios su blogais – keiskime juos geresniais. Ir atmink, kad sveika bei graži oda prasideda nuo geros odos priežiūros rutinos.

 

DAUGIAU NAUDINGŲ PATARIMŲ RASITE @misijaoda

Grįžti į tinklaraštį