Aknės gydymas veido kaukių dėvėjimo zonose | MISIJA ODA

Aknės gydymas veido kaukių dėvėjimo zonose

 

Šiandieninė COVID-19 pandemija verčia praleisti dalį dienos dėvint veido kaukę, kas dažnam sukelia bėrimus veido kaukės dėvėjimo zonoje. Tokie bėrimai turi net anglišką terminą MASKNE (mask ir acne) ir yra itin dažni užsienio šalyse, kur kaukių dėvėjimas nėra naujiena.

Žemiau aprašyti 6 žingsniai, kuriuose rasi nuo kaukės atsirandančios aknės prevencijos būdus bei kaip namų sąlygomis išgydyti tokią aknę.

1. Rekomendacija - apskritai nenaudoti makiažo dėvint kaukę arba bent jau kaukės zonoje vengti makiažo. Dėvėdami apsauginę kaukę uždarome iškvėpiamą orą, neleidžiame odai lengvai kvėpuoti, susidaro tarsi kondensatas, o jei dar veidas yra padengtas makiažu... susimaišo pudra, lūpdažis ir kiti produktai esantys ant odos bei jų sudėtyje esančios medžiagos - susidaro puiki terpė veistis bakterijoms, poros vis labiau užsikemša. Taip pat dėvint kaukę makiažas yra tik stipriau įspaudžiamas į odą ir yra ženkliai sunkiau tinkamai išvalyti odą. Minėtų veiksmų rezultatas užsikimšusios poros.


2. Keiskite vienkartinę kaukę po kiekvieno naudojimo arba daugkartinę kaukę skalbkite bent jau kasdien. Bakterijos lieka ant kaukės, todėl jei turite aknę jūs vis nešvarią veido kaukę vėl ir vėl dedate ant veido, kas leidžia bakterijoms sugrįžti ant jūsų veido ir daugintis.

3. Reikia pakankamai drėkinti ir maitinti odą, žinoma, geriausia tai daryti vakare. Dienos metu per odą išgaruoja dalis drėgmės, o kai kankina aknė, spuogai - oda yra pažeista, todėl drėgmė išgaruoja žymiai sparčiau. Tokiu atveju yra labai svarbu atstatyti odos drėgmės balansą. Rekomendacija - naudoti stipriau maitinančius kremus, vienas tokių galėtų būti - Natinuel OXY 100 atstatantis kremas arba Natinuel HYDRA-MOIST stipriai drėkinantis kremas sausai odai.4. Labai svarbu neskubėti imtis aštrių priemonių iš karto, pirma reikėtų atstatyti odos barjerą ir tik tada pradėti gydymą - naudoti retinolį, stipresnį rūgštinį prausiklį. Taip pat nepamirškite, jog negalima iš karto įtraukti visų gydymui reikalingų priemonių, reikėtų tai daryti palengva į kosmetikos rutiną įtraukiant po vieną priemonę.

5. Sumažinkite naudojamų priemonių kiekį, nes naudojant vienu metu daug produktų, kurie turi daug aktyvių ingredientų, odai gali būti per sunku, vertėtų pasilikti prie svarbiausių, t.y. kasdienių - prausiklis, drėkinamasis/maitinamasis kremas.

6. Visada nusiplaukite rankas prieš liečiant veidą, ypatingai svarbu nusiimant kaukę. Žinoma, tai ir taip visada svarbu, bet dar svarbiau jeigu kankina aknė.

 

Šios paprastos rekomendacijos padės palaikyti arba susigrąžinti lygią ir skaisčią veido odą!

 

DAUGIAU NAUDINGŲ PATARIMŲ IEŠKOKITE MŪSŲ INSTAGRAM PASKYROJE @misijaoda

 

STRAIPSNĮ PARUOŠĖ PROF. KOSMETOLOGĖ JOLANTA VIZGIRDIENĖ @kosmetologe_jolanta

Grįžti į tinklaraštį